+93-747-159-153 — pphs1394@gmail.com
photo_2019-07-21_14-14-11

نقاشی برای صلح

July 21, 2019

گزارشگر: ستاره حسینی

در برنامه ای که روز جمعه، ۲۸ سرطان ۱۳۹۸، در دانشگاه غرجستان برگزار شد، دو نفر از دانش آموزان لیسه پگاه برنده مقام سوم شدند. این دانش آموزان برنده از پایه های لیسه و متوسطه بودند. ذکریا ذکی دانش آموز صنف دهم از میان دانش‌ آموزان دوره لیسه و زهرا حکیمی دانش آموز صنف نهم از میان دانش آموزان دوره متوسطه، برنده مقام های سوم شدند. در مجموع از لیسه پگاه ده دانش آموز نقاش اشتراک کرده بودند که هر یک با کسب تقدیرنامه و تحایف نقاشی های شان بحیث نقاشی های عالی و برتر به نمایش گذاشته شد.
برنامه نقاشی برای صلح به هدف ترغیب و ایجاد انگیزه میان جوانان و دانش آموزان در پروسه های صلح افغانستان ترتیب یافته بود. هدف اصلی برنامه این بود که دانش آموزان مکاتب نیز سهم فعال و ارزشمندی در روندهای صلح کشور داشته باشند. این برنامه حدود یک ماه قبل به همکاری موسسه توانمندسازی و تحکیم صلح جوانان افغانستان میان چهار مکتب پگاه، کوشان، کاردان و اتحاد راه اندازی شده بود. برنامه نقاشی برای صلح یک برنامه کاملاً رقابتی بود. در این برنامه، دانش آموزان باید نقاشی هایی در پیوند به صلح رسامی می کردند. این نقاشی های باید نماینگر ایده و تصور خود دانش آموزان از صلح در افغانستان می بودند.
در این برنامه حدود ۴۰۰ دانش آموز از چهار مکتب متذکره اشتراک کرده بودند که شامل پایه های مختلف درسی ابتداییه، متوسطه و لیسه می شدند. نقاشی تمامی این دانش آموزان پس از جمع آوری به داوری تعدادی از استادان و نقاشان گرفته شدند. استادان و نقاشان برنامه نیز نقاشی های را براساس همان ایده و زیبایی به تصویر کشیده شدن ایده دانش آموزان از صلح گزینش و از اول الی سوم درجه بندی کردند. از میان این دانش آموزان شفیق عطایی از لیسه کوشان برنده مقام اول، آرش حسنیار از مکتب اتحاد برنده مقام دوم و ذکریا ذکی از لیسه پگاه برنده مقام سوم در دوره لیسه شدند. در دوره متوسطه نیز برنده مقام اول فرشته صدیقی از مکتب کاردان، برنده مقام دوم مبینه غفوری از لیسه کاردان و برنده مقام سوم زهرا حکیمی از لیسه پگاه بودند.

 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x