+93-747-159-153 — pphs1394@gmail.com
مرضیه امیری

مرضیه امیری

August 3, 2019

سال ۱۳۹۵ دومین سال تأسیس پگاه و اولین سال فعالیت لیسه در شعبه جدید در پل خشک دشت برچی بود. تقریباً ۹۰% دانش آموزان مکتب در این سال تازه وارد بودند. مرضیه امیری نیز یکی از دانش آموزانی بود که در این سال وارد برنامه های آموزشی لیسه پگاه شد. مرضیه دختر عمیق، آرام و پرکار است. طبیعت آرام و زیبای لعل و سرجنگل به او آموختانده است که دنیا تنها با حرف و سخن آباد نمی شود، که بیشتر با کار و فعالیت ساخته می شود. به همین خاطر است که او بیشتر به کار و فعالیتش می اندیشد تا به اینکه بیشتر سخن بگوید.

مرضیه در سال نخست بیشتر تلاش داشت محیطش را بشناسد و خود را با ویژگی های آن وفق دهد. به همین خاطر فعالیت های غیر درسی اش در مقایسه با سال های بعد، خیلی برازنده و چشم گیر نبود. مهم ترین فعالیت وی در سال نخست ورودش در پگاه در کنار درس، عضویت در گروه ناظمان مکتب بود که با موفقیت آن را ادامه داد.

مرضیه در سال دوم، ریاست شورای دانش آموزان بخش دختران را به عهده گرفت و با پشتکار و برنامه ریزی آن را تا پایان سال ادامه داد. همکاری او در سال سوم نیز همچنان در بخش های مختلف مکتب مانند کمیته فرهنگی و شورای دانش آموزان قابل جدی و قابل توجه بود.

مرضیه با آنکه در امتحان کانکور سال ۱۳۹۸ در رشته اداره و پالیسی عامه دانشگاه کابل کامیاب شد، موفق به دریافت بورسیه دانشگاه آسیایی برای زنان در بنگله دیش گردید و قرار است از اول ماه سپتامبر ۲۰۱۹ درس هایش را در این دانشگاه آغاز کند.

مهم ترین فعالیت ها و دستاوردهای مرضیه امیری:

عضو گروه ناظمان مکتب سال ۱۳۹۵

رییس شورای دانش آموزان پگاه (بخش دختران) سال ۱۳۹۶

نماینده شورای صنفی در سال ۱۳۹۷

اشتراک در برنامه ۱۰ روزه (AGLP) Afghan Girls Leadership Program سال ۱۳۹۶

اشتراک در کنفرانس یک هفته ای  (YWLC) Young Women Leadership Conferenceسال ۱۳۹۶

اشتراک به برنامه ۴ روزه PIMUN سال ۱۳۹۷

اشتراک در برنامه ۶ روزه  RSC  Rise Summer Capm

از قلم مرضیه امیری:

همیشه سعی کن از اولین نقطه زندگی که (ز) است بیاموزی. مهم ترین و با ارزشترین مرحله از زندگی مرحله آغازین است‌. هرگاه چیزی را با دقت و درستی انتخاب کنیم، تا پایان می توانیم نتیجه مطلوب داشته باشیم. هرگاه از نقطه ز که مسیر آغازین زندگی و یا شروع زندگیست بدون تعمل بگذری، بدان که آموختن از نقطه ن برایت خیلی دشوار و اسف بار خواهد بود. چرا که تو در مسیر زندگی، دیگر نمی توانی برگردی و دوباره از ز آغاز کنی. تو مجبوری در مسیر ن نام برداری و با ن ادامه دهی. و باز هم بدان که تو خوش شانس خواهد بودی هرگاه تشخیص دهی که در مسیر ن هستی؛ چرا که تو هرگاه بخواهی می توانی خلا را که در مسیر ز نتوانستی پر کنی و آن را اگرچند اندک جبران کنی. هنوز فاصله تو از ز خیلی زیاد نیست. پس نهایت تلاش که همیشه خوش بدرخشی. از لحظه لحظه عمرت به نحوی استفاده کن که می خواهی. زندگی ات را به سبک خودت، آنکه تو می خواهی تعریف کن و معنا ببخش؛ چرا که تو هرگاه بخواهی از دید دیگران تفسیر کنی هیچ گاه شاید به جایی که می خواهی و دوست داری، نرسی. به خودت و به انتخاب هایت ایمان داشته باش و گام هایت را استوار بردار. ما در زندگی خود آموزگاران زیادی داریم: کسی که حل معادلات ریاضی را به ما آموخت. آموزگاری که ساختن معادله حرکت را در مضمون فزیک به ما یاد داد. آموزگاری که اصول درست نوشتن را به ما آموخت. اما شاید هیچ آموزگاری نگفت اگر این گونه زندگی کنی، بهتر است. در بازی زندگی تو باید آن قدر ماهر باشی تا از لابلای حرف های آزموزگارت، خودت سبک درست زندگی کردن را بیاموزی. در مسیرت ادامه بده، از اشتباه نترس! بزرگ ترین تجربیات ما از لابلای اشتباهات ما به دست می آیند. تو باید همواره در پی شناخت خودت باشی و برای شناخت خودت زندگی کنی.

هر آنروز که تو خودت را شناختی، توانستی از خود تعریفی ارائه دهی، بدان تو آن روز قادر به پاسخ دادن به همه آن چرا هایی هستی که امروز در ذهنت هجوم آورده اند.

نمبر تماس: ۰۷۹۰۶۵۵۲۱۶ و ۰۷۸۲۱۶۲۶۲۹

ایمیل آدرس: marzia.amiri2017@gmail.com

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x