+93-747-159-153 — pphs1394@gmail.com
فاطمه حسنی

فاطمه حسنی

August 5, 2019

فاطمه حسنی در سال ۱۳۹۶ وارد پگاه شد. برنامه های مکتب در این سال در مقایسه با سال قبل از ثبات و فضای بهتری برخوردار شده بود. در این سال اکثر دانش آموزان و معلمان تصویر روشن تری از برنامه های پگاه داشتند. روزهای نخستین برای فاطمه که تا آن زمان در هرات و در یک فضای متفاوتی تحصیل کرده بود، سخت و طاقت فرسا بود؛ اما وی با استعداد و پشتکاری که داشت، به زودی بر برنامه ها تسلط یافت و توجه معلمان و هم صنفانش را به خود جلب کرد.

فاطمه حسنی در کنار درس، علاقمندی زیادی به فعالیت های فرهنگی و اجتماعی دارد. این علاقمندی باعث شده است که او در نویسندگی و نطاقی بیشتر رشد کند؛ متن های جالب بنویسد و آن را با صدا و بیان زیبا ارایه کند.

مهم ترین فعالیت هایی که فاطمه در داخل و خارج از مکتب انجام داده است:

مسوول برنامه های هنری – ادبی در هنگام صف صبحگاهی – نیمه دوم سال ۱۳۹۶

رییس و نماینده شورای صنفی در سال ۱۳۹۷

عضو گروه نویسندگاه پگاه در سال ۱۳۹۶ و ۱۳۹۷

اشتراک در برنامه شبیه سازی سازمان ملل در سال ۱۳۹۷

عضو سازمان جوانان آینده نگر از سال ۱۳۹۷ تا اکنون

عضو فرهنگی شمس در هرات – قبل از آمدن به کابل

از قلم فاطمه:

زندگی واژه آشنا و تکراری در هر متن و نوشته ای است؛ اما همین واژه در دنیای اشعار به تنهایی خود شاه بیتی است؛ این شاه بیت در عالم معنا و تفسیر کتاب ها را به خود اختصاص داده است. به عبارت دیگر، زندگی همچون کتابی است که هر جمله آن تعبیرها و حرف های بی شماری برای گفتن دارد.

برای من و اما صحفه های این کتاب تا کنون به گونه های مختلف ورق خورده است، گاهی به شیرینی یک لبخند، گاهی به هیجان یک پرواز و گاهی هم شاید به تلخی یک سقوط؛ اما در این میان، هر چه بوده است و هر رنگی داشته است، زیبا بوده است. سهراب چه زیبا تصویر کرده است زندگی را: «زندگی آبتنی کردن در حوضچه اکنون است.»

برای من زندگی مشخص کردن اهداف کوچک و بزرگ و تلاش برای رسیدن به آن معنا یافته است. من با زندگی چیزهای متفاوتی را تجربه می کنم، راه های گوناگونی را می پیمایم. زندگی برای من رفتن است؛ نقطه مشخصی نیست که به آن برسم، مسیری است که برای رسیدن به آن نقطه طی می کنم.

شماره تماس: ۰۷۸۴۰۴۳۷۵۵

ایمیل آدرس: fatimahassani621@gmail.com

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x