+93-747-159-153 — pphs1394@gmail.com
Yahya Arez Graphic Design - 3# - 2020 -Post

غلام یحیا آرض

November 18, 2020

غلام یحیا آرض هشت سال در مکتب دولتی درس خواند. در زمستان ۱۳۹۴ تصمیم گرفت وارد لیسه پگاه شود. او به دلیل ضعف درسی دوره زمستانی ۱۳۹۴ را سپری کرد و در این دوره درس های صنف هشتم خودش را از سر گرفت تا با شروع سال جدید تعلیمی برای یک تغییرِ مثبت آماده باشد. سال ۱۳۹۵ وارد صنف نهم شد و تلاش بسیار برای تغییر و تحول فردی اش انجام داد. او در همین سال موفق شد برای اولین بار به درجه اول نمرگی دست پیدا کند و این نشان دهنده رشد یکبارگی او در فعالیت های درسی بود.

غلام یحیا آرض (یحیا آرض)، از همان آغاز پگاه را مکانی برای رشد یافت و در کنار درس های مکتب شروع به فعالیت های غیر درسی و جنبی کرد. او خودش را در اولین دور انتخابات شورای دانش آموزی پگاه کاندید کرد اما نتوانست برنده انتخابات شود. او در کنار تیم برنده به فعالیت های خود ادامه داد و مسوولیت پیشبرد برنامه های صبحگاهی دانش آموزان را در سال ۱۳۹۵ به عهده گرفت. او خودش را در دومین دور انتخابات شورای دانش آموزی نیز کاندید کرد اما دوباره از رقیب اش باز ماند. آرض و تیم کاندیداتوری اش تصمیم گرفتند در کنار شورای دانش آموزی ۱۳۹۶ همکاری کنند و در بیشتر فعالیت های شورای آن سال سهیم بودند. یحیا آرض از اجرای طرح های کاندیداتوری اش دست نکشید و برای سومین بار در سال ۱۳۹۷ کاندید ریاست شورای دانش آموزی شد و این بار برنده انتخابات شد. شورای دانش آموزی ۱۳۹۷ به ریاست یحیا آرض و همکاری تیم او برنامه های مفید و جالب را در بخش های فرهنگی و ورزشی انجام بدهند.

یحیا آرض بنابر استعداد کمپیوتری-طراحی که داشت توانست در سال ۱۳۹۶ به عنوان دانش آموز-کارمند در بخش فرهنگی لیسه پگاه استخدام شود و در کنار برنامه های درسی اش به صورت نیم وقت به عنوان طراح گرافیکی در بخش تهیه جزوه های درسی و تبلیغات کار کند. او در سال ۱۳۹۸ از صنف دوازدهم لیسه پگاه فارغ شد و تا حال در مدیریت فرادرس به عنوان عکاس و طراح گرافیکی فعالیت می کند.

دیگر فعالیت های غیر درسی غلام یحیا آرض در دوران مکتب:

اشتراک در اولین دور برنامه «گامی برای همزیستی» / ۱۳۹۵

اشتراک در «اولین ورکشاپ انگیزشی روشنگران» یا «First Incitement Workshop, Lighteners»

اشتراک در برنامه شش ماهه «ارتقای ظرفیت» انجمن عنقا – بخش عکاسی / ۱۳۹۶

اشتراک برنامه «شبیه سازی ملل متحد پامیر» یا «Pamir Model United Nations 2018»

اشتراک در اولین جشنواره کتابخوانی «هدیه دانایی» / ۱۳۹۸

از قلم یحیا آرض:

به نظر من زندگی را می توان با دو چیز معنا بخشید. «امید» و «تلاش». این دو بزرگترین و اساسی ترین عناصری مرتبط با هم اند که بدون آن ها زندگی معنای خود را از دست می دهد. اگر امید نباشد تلاشی برای بقا وجود ندارد و وقتی تلاش وجود نداشت امید برای وجود فردا نیست. از سوی دیگر انسان های که امید دارند همیشه تلاش می کنند خودشان را در آخرین پله که همانا موفقیت باشد بیابند و هر موفقیتِ حاصل از تلاش برای انسان امید برای زنده ماندن و ادامه دادن خلق می کند. انسان باید این دو عنصر را هم زمان در زندگی خودش داشته باشد تا زندگی کند، رشد کند و به هدف خود برسد.

من یاد گرفته ام تا این دو عنصر را در زندگی فردی ام دنبال کنم و این دو عنصر سازنده را برای همنوعان خود نیز هدیه بدهم. من معتقدم که این دو عنصر می تواند تغییر بزرگی را در زندگی فردی و اجتماعی انسان خلق کند به همان اندازه که در زندگی خودم این معجزه را آفرید. دوست دارم این تغییر در زندگی خیلی از انسان های دیگر نیز رونما شود و «امید»، «تلاش» زندگی شان را معنا ببخشد. جهان با «امید» و «تلاش» به جای بهتری خواهد رسید.

شماره تماس: ۰۷۷۶۱۰۵۲۰۲

ایمیل آدرس: yahya.arez@gmail.com

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x