+93-747-159-153 — pphs1394@gmail.com
راضیه علوی (2)

راضیه علوی

August 3, 2019

راضیه علوی تا صنف نهم را در لیسه عالی معرفت خواند. در بهار سال ۱۳۹۵ که دومین سال تأسیس پگاه و اولین سال فعالیت مکتب در شعبه جدید در پل خشک دشت برچی بود، راضیه علوی نیز از لیسه عالی معرفت به لیسه پگاه سه پارچه کرد. راضیه دختر شاد و با انرژی است. در اولین سال حضورش در لیسه پگاه استعداد و توانمندی درسیش را به معلمان و هم کلاسی هایش نشان داد.

راضیه علاوه بر فعالیت های درسی، در برنامه های فرادرس مکتب نیز سهم فعال و جدی داشت. او در اولین انتخابات شورای دانش آموزان پگاه که در اول ماه جوزا برگزار شد، کاندیدا شد و به عنوان اولین رییس شورای دانش آموزان پگاه (بخش دختران) انتخاب گردید. در سال های بعد نیز او علاوه بر همکاری با شورای دانش آموزان در سایر فعالیت های فرهنگی سهم فعال و جدی داشت.

برخی از مهم ترین فعالیت های راضیه علوی:

اولین رییس شورای دانش آموزان پگاه (بخش دختران) در سال ۱۳۹۵

فعالیت های فرهنگی و همکاری با شورای دانش آموزان در سال ۱۳۹۶ و ۱۳۹۷

اشتراک در اولین دور برنامه «گامی به سوی همزیستی» در سال ۱۳۹۶

اشتراک در برنامه «رنگین کمان» به مناسبت هفته محیط زیست در سال ۱۳۹۶

اشتراک در برنامه شبیه سازی سازمان ملل «Pamir International Model United Nations 2018 »

از قلم راضیه:

دختری از سرزمین جنگم. از همان روزهای اول زندگی یا واقعیت هایی مثل جنگ، خون، دشمن و خشونت هم گام استم. روزها و لحظه هایم را با واقعیت به اسم مرگ سپری می کنم. مرگ مانند سایه ای است که هر روز من و هم سرنوشتانم را دنبال می کند؛ اما با وجود همه این ها امید دارم. امید به روزهای بدون جنگ و بدون خشونت، بدون انفجار، بدون خون، بدون جنازه و بدون قبرستان های دسته جمعی.

من باور دارم همه این روزها رسیدنی است. من برای پذیرایی از این روزها آماده ام و برای رسیدن به آن از هیچ کوشش و تلاشی دریغ نمی کنم.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x